• Головна
  • Актуально
  • Інформація про підсумки роботи робочої групи з питань сприяння підвищенню рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Адміністрації Московського району ХМР за 2021р.

Інформація про підсумки роботи робочої групи з питань сприяння підвищенню рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Адміністрації Московського району ХМР за 2021р.

Управління соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради інформує про результати діяльності робочої групи Адміністрації Московського району Харківської міської ради з питань сприяння підвищенню рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення у 2021 році

У Московському районі міста Харкова функціонує робоча група Адміністрації Московського району Харківської міської ради з питань сприяння підвищенню рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (далі – робоча група). Склад робочої групи та Положення про робочу групу затверджені рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 06.10.2021 № 812 «Про створення робочих груп адміністрацій районів Харківської міської ради з питань сприяння підвищенню рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення».

Протягом 2021 року було проведено 12 засідань робочої групи, з них 9 засідань – у дистанційному форматі у зв’язку з карантинними обмеженнями, на які було запрошено 235 роботодавців, що нараховували заробітну плату найманим працівникам у нижчому розмірі, ніж законодавчо встановлений мінімальний розмір заробітної плати. За 2021 рік на засіданнях робочої групи було заслухано звіти та розглянуто письмові пояснення щодо причин низького рівня оплати праці 160 роботодавців.

Під час розгляду звітів роботодавців виявлено, що найпоширенішими причинами, які призвели до зниження рівня заробітної плати, стали надання відпусток без збереження заробітної плати та робота на умовах неповного робочого часу за угодою між працівником і роботодавцем, що здебільшого зумовлено карантинними обмеженнями. Також, на рівень оплати праці впливало перебування у щорічних відпустках, тимчасова непрацездатність працівників та робота за сумісництвом.

Інформація з проханням вжити заходів у межах компетенції стосовно роботодавців, які були відсутні на засіданнях робочої групи та не надавали жодних пояснень, направлялась до 01.07.2021р. до інспекторів праці Адміністрації Московського району Харківської міської ради, а після зазначеної дати – до Головного управління Держпраці у Харківській області.

Крім того, робочою групою проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед роботодавців та населення щодо необхідності легалізації трудових відносин і заробітної плати. Так, фахівцями Управління соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради було організовано проведення 5 семінарів, на яких були присутніми представники 93 роботодавців району, на порядок денний яких, зокрема, виносились питання щодо детінізації трудових відносин та відповідальності роботодавця за порушення вимог законодавства з праці. З метою формування неприйнятного ставлення суспільства до незадекларованої праці було проведено бесіди щодо переваг легальної зайнятості та негативних наслідків неофіційного працевлаштування з 872 громадянами. Інформаційні листи щодо необхідності виконання вимог чинного трудового законодавства направлено 809 роботодавцям району з орієнтованою чисельністю 14204 зайнятих у них працівники.

Відповідна робота в зазначеному напрямку буде проводитись й надалі.

 

Подобається це:

%d блогерам подобається це: