• Головна
  • Актуально
  • Інформація про результати роботи робочої групи з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати зарплати,податків,ЄСВ Адміністрації Холодногірського району ХМР за 2021 рік

Інформація про результати роботи робочої групи з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати зарплати,податків,ЄСВ Адміністрації Холодногірського району ХМР за 2021 рік

З метою подолання такого негативно явища як заборгованість із виплати заробітної плати,  на виконання вимог Постанови Верховної Ради України від 17.12.2010 року № 2806-УІ «Про погашення заборгованості з виплати заробітної плати» та у зв’язку із зростанням заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в Холодногірському районі створена та працює робоча група з питань сприяння погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

На засіданнях робочої групи заслуховується інформація керівників та представників підприємств району, які мають борги по заробітній платі та до бюджету. Впродовж року проведено 12 засідань робочої групи, в тому числі 10 засідань проведено в дистанційному режимі, у зв’язку із обмежувальними карантинними заходами, спрямованими на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. На засіданнях неодноразово заслухано 66 інформацій керівників та представників підприємств-боржників, в тому числі 60 письмових інформацій щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати та заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За даними Головного Управління статистики в Харківській області розмір заборгованої заробітної плати по Холодногірському району станом на 01 грудня 2021 року складав 20489,7 тис. грн, що становить 0,5 % від загальної суми боргу по Україні та 4,2 % від загальної суми боргу по Харківській області.

За попередніми даними Головного Управління статистики в Харківській області загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Холодногірського району станом на 01.01.2022 зменшилася в порівнянні з 01.12.2021 на 933,3 тис. грн (або на 4,6 %), а порівняно з відповідним періодом минулого року заборгованість зросла  майже в 1,8 рази та складає на 4 підприємствах району 19556,4 тис. грн. Чисельність працівників, яким не виплачена заробітна плата складає 530 осіб.

Заборгованість з виплати заробітної плати становила на: двох економічно активних підприємствах – 10877,1 тис. грн. (55,6 %), одному економічно неактивному підприємстві – 1179,9 тис. грн (6,0 %); одному підприємстві-банкруті – 7499,4 тис. грн (38,4 %).

Найбільшу заборгованість із виплати заробітної плати мають: Харківське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство (48,2 % від загальної суми боргу по району) та державне підприємство «Харківський завод шампанських вин», яке обліковується в переліку підприємств-банкрутів (38,4 % від загальної суми боргу по району).

Станом на 01.01.2022 прострочена заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності та установах бюджетної сфери, які звітують до органів статистики, відсутня.

Крім того, Управлінням соціально захисту населення адміністрації Холодногірського району (далі – Управління) в ході проведення оперативного моніторингу виявлені 6 підприємств-боржників, які відсутні у визначеному статистикою колі, але мають заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 3134,7 тис. грн, перед 50 працівниками.

По всіх підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати встановлено контроль за станом виплати заробітної плати шляхом здійснення щотижневого оперативного моніторингу.

Всі керівники підприємств-боржників попереджені про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення діючого законодавства про працю в частині несвоєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам.

В рамках роботи робочої групи, з метою вжиття заходів щодо сприяння погашенню існуючих боргів на підприємствах району, Адміністрацією району та Управлінням в 2021 році направлено 10 листів на адресу державних установ.

В результаті спільних заходів, вжитих Адміністрацією району, Управлінням, контролюючими органами та керівниками підприємств в поточному році по Холодногірському району зменшена або ліквідована заборгованість по заробітній платі на загальну суму 3104,8 тис. грн.

В Холодногірському районі проводиться постійна інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання щодо необхідності дотримання норм діючого трудового законодавства, зокрема щодо дотримання строків виплати заробітної плати та виплати її в першочерговому порядку.

Управлінням розроблено інформаційну пам’ятку «Не виплачують заробітну плату? Вихід є!», яка розміщена на стендах та в місцях прийому громадян.

Інформація щодо діяльності районної робочої групи розміщується на офіційних вебсайтах Харківської міської ради, Департаменту соціальної політики Харківської міської ради, на стендах в приміщенні Управління, на сторінці Холодногірського району в соціальній мережі Facebook та в Telegram каналі Холодногірського району м. Харкова.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: