• Головна
  • Актуально
  • Інформація щодо стану травматизму виробничого та невиробничого характеру у 2021р. по Новобаварському району м. Харкова

Інформація щодо стану травматизму виробничого та невиробничого характеру у 2021р. по Новобаварському району м. Харкова

Протягом 2021 року на 6 підприємствах Новобаварського району трапилося 9 нещасних випадків, а за аналогічний період минулого року трапилося 11 нещасних випадків на 7 підприємствах району, що на 2 нещасні випадки менше в порівнянні з минулим роком. Із 9 нещасних випадків на виробництві 4 випадки трапилися в результаті контакту медпрацівників з пацієнтами, інфікованими  вірусом SARS-CoV2, внаслідок чого вони отримали гостре професійне захворювання COVID-19. Ще 5 випадків на виробництві трапилися під час виконання працівниками своїх посадових обов’язків на робочому місці в результаті чого, вони отримали різного виду травми. По кожному нещасному випадку на виробництві комісією з розслідувань нещасних випадків на виробництві розроблені заходи, спрямовані на проведення профілактичної роботи щодо  недопущення в подальшому подібних випадків. Вищевказані заходи виконуються відповідальними особами з питань охорони праці, які в обов’язковому порядку проводять з працівниками позапланові інструктажі з охорони праці в підрозділах підприємств, установ і організацій, де виникли нещасні випадки, та здійснюють постійний контроль за їх виконанням.   

У звітному періоді в районі трапилося 5409 нещасних випадків невиробничого характеру, що на 301 випадок, або на 5,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Проведений аналіз нещасних випадків показує, що основною причиною невиробничого травматизму залишається падіння потерпілих –  2436  випадків, що складає 45,0% від загальної кількості. В порівнянні з аналогічним періодом 2020 року кількість падінь збільшилась на 83 випадки, або на 3,4%.

Основні причини нещасних випадків невиробничого характеру по категорії падіння – це особиста необережність потерпілих і незадовільний стан пішохідних та проїзних частин вулиць в зимовий період, а також недостатнє проведення комунальними службами міста робіт з благоустрою вулиць та шляхів міста у найбільш травмонебезпечних ділянках району. В порівнянні з аналогічним періодом 2020 року збільшилась кількість постраждалих від транспортних нещасних випадків на 21 особу та склала 41 випадок. Зменшилась кількість нещасних випадків від випадкової дії неживих механічних сил на 25 одиниць (на 1,1 %) в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Від впливу живих механічних сил постраждало 357 чол., що на 89 чол. більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Кількість нападів з метою вбивства чи нанесення ушкодження склала 37 випадків. Від ушкодження з невизначеними намірами постраждало 213 осіб. Показник минулого року перевищено на 139 випадків.

Спеціалістами відділу з питань соціальних відносин Управління соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради системно проводиться робота щодо профілактики травматизму невиробничого характеру. Вона спрямована на просвіту населення з питань безпеки життєдіяльності та полягає у розповсюдженні наглядної агітації (лікувально-профілактичні заклади, будинкові комітети і т.п.), проведенні роз’яснювальної роботи у формі лекцій, бесід з трудовими колективами та населенням, у виконанні плану заходів обласної програми з профілактики травматизму невиробничого характеру.

Управлінням періодично організовуються та проводяться семінари з роботодавцями, до порядку денного яких включені питання охорони праці. Протягом 2021 року проведено 3 семінари.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: