• Головна
  • Актуально
  • Відповіді на часті питання щодо соціального захисту населення (07.04.2022)

Відповіді на часті питання щодо соціального захисту населення (07.04.2022)

Шановні харків’яни!

Департамент соціальної політики в цей складний період намагається бути на зв’язку з вами та відповідати, за можливості,  на ваші питання, які надходять через фейсбук https://www.facebook.com/soczahist.kh та електронну пошту 34756609@mail.gov.ua. Також багато запитань надходить від диспетчерської служби 15-62.

Актуальна інформація з питань соціального захисту населення висвітлюється на сайті Департаменту соціальної політики https://soczahist.kharkov.ua/ та в фейсбуці https://www.facebook.com/soczahist.kh

За 10 днів  від громадян електронною поштою надійшло 550 звернень, переважно з питань соціальних виплат і допомог,  через службу 15-62 – більше 300 звернень переважно з питань пільг та оформлення довідки та допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО).  Частково роз’яснення надаються в телефонному режимі особам, які залишили свої питання до служби 15-62. Через соціальну мережу фейсбук звернулося 153 особи, які також отримали консультації.

Основні питання стосуються соціальних виплат.

Відповідно до Постанови кабінету Міністрів України «Деякі питання надання державної соціальної допомоги на період введення воєнного стану» від 07.03.2022 №214, виплата державних соціальних допомог, які були призначені раніше, подовжуються на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування і виплачується за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

За повідомленням Міністерства соціальної політики України для забезпечення виплати людям з окремих міст та районів, де через активні бойові дії органи соціального захисту населення, в тому числі Харкова та Харківської області, не мали змоги нарахувати та профінансувати допомоги, Уряд запровадив спеціальний механізм централізованого нарахування та виплати грошових допомог, пільг та субсидій.

Наразі Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики проводить централізоване нарахування грошових допомог, пільг та житлових субсидій. Нарахування та фінансування буде проведено Міністерством соціальної політики, як і в березні. За інформацією Міністерства соціальної політики, виплати будуть проведені найближчим часом.

Є багато питань щодо отримання довідки та допомоги (ВПО) на території міста Харкова.

В зв’язку з воєнним станом на території України структурні підрозділи з питань соціального захисту населення м. Харкова не можуть здійснювати повноваження в повному обсязі з 24.02.2022. Оформити довідку та допомогу ВПО можна буде через мобільний додаток Дія, який зараз опрацьовується. Слідкуйте за повідомленнями Міністерства соціальної політики щодо доробки цього програмного продукту. Додатково повідомляємо, що Урядом подовжено строк подання документів на допомогу ВПО: для отримання допомоги з березня місяця треба  оформити її до 30 квітня.

Щодо отримувачів допомог через Укрпошту.

На сьогодні немає можливості перевести соціальні виплати і допомоги на банк, якщо раніше отримували їх через Укрпошту, оскільки Управління соціального захисту населення не працюють.

Але, за інформацією Міністерства соціальної політики України тим громадянам, які отримували виплати через Укрпошту, Ощадбанк здійснить грошовий переказ через міжнародну платіжну систему “MY TRANSFER” (МАЙ ТРАНСФЕР).

Для того, щоб отримати грошовий переказ, достатньо звернутися з паспортом та довідкою з номером РНОКПП (індивідуальним податковим номером) до будь-якого відділення Ощадбанку на території України.

Громадяни, які не встигли отримали свої виплати за березень через переказ, мають можливість це зробити протягом двох місяців з моменту зарахування. В березні воно відбулось 18 числа.

Гаряча лінія Ощадбанку 0800-210-800.

В будь-якому випадку, навіть якщо отримувач не звернеться за переказом протягом двох місяців, то всі належні суми будуть йому виплачені у наступних виплатних періодах.

Список працюючих відділень оновлюється та доступний за посиланням https://www.oschadbank.ua/aktualnij-rezim-roboti-viddilen-ta-bankomativ.

Іншим громадянам, які отримували виплати на банки, очікувати виплати через свій банк.

Завжди з вами на зв’язку, команда Департаменту соціальної політики Харківської міської ради.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: