Огляд актуальних питань за тиждень (станом на 27.04.2022)

До Департаменту соціальної політики Харківської міської ради надходять питання:

– електронною поштою 34756609@mail.gov.ua

– на сторінку у фейсбук https://www.facebook.com/soczahist.kh.

На цьому тижні більшість питань були пов’язані з отриманням довідки внутрішньо переміщеної особи через Портал Дія та з труднощами, які при цьому виникають.

Увага! Розпочала роботу гаряча лінія Міністерства цифрової трансформації. Відтепер дізнатися потрібну інформацію про вирішення таких питань, а також про виплати для внутрішньо переміщених осіб, допомогу по безробіттю та іншу соціальну підтримку українці можуть зателефонувавши на гарячу лінію 0 800 33 18 34.
Графік роботи гарячої лінії: щодня з 8:00 до 22:00. Дзвінки з номерів українських мобільних операторів безоплатні.
Джерело- https://www.facebook.com/mintsyfra.

Також часті питання щодо подальшого переміщення або повернення внутрішньо переміщених осіб додому. Які дії необхідно вчинити?

Відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого Постановою КМУ від 01.10.2014 №505 (зі змінами, внесеними Постановою КМУ від 20.03.2022 №302):
П.7. Під час видачі довідки посадова особа уповноваженого органу інформує внутрішньо переміщену особу, яка береться на облік, про:
– обов’язок повідомити про зміну місця проживання уповноваженому органу за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання;
– обов’язок повідомити уповноваженому органу за місцем отримання довідки про добровільне повернення до покинутого постійного місця проживання не пізніш як за три дні до від’їзду.
П. 9-1. Заявник має право подати до уповноваженого органу повідомлення про зміну фактичного місця проживання/перебування (далі – повідомлення) через Портал Дія.
Повідомлення може бути подано через Портал Дія заявником, який пройшов автентифікацію з використанням інтегрованої системи автентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону України “Про електронні довірчі послуги” або інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу заявника.
Таким чином, особа повинна повідомити про своє переміщення або повернення додому.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: