Правила поведінки населення у разі виявлення підозрілого об’єкта

156-й день російська армія засипає нашу рідну землю своїми ракетами.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій попереджає, що підступний ворог залишає після себе тисячі вибухонебезпечних предметів, деякі з яких замасковані під звичайні речі.
Саме тому необхідно повторити прості правила, які допоможуть зберегти життя:
✅ якщо ви виявили вибухонебезпечний чи просто підозрілий предмет – негайно повідомте місцеві органи влади або зателефонуйте за номером 101 та 102. Навіть якщо ви не впевнені, що цей предмет небезпечний – краще перестрахуватися.
✅ ні в якому разі не підходьте до знахідки, це може бути вкрай небезпечно. Треба негайно покинути місце небезпечної знахідки. Оптимально безпечна відстань – близько 500 м.
✅одразу припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх може призвести до вибуху.
✅в жодному разі не пересувайте, не розбирайте, та не нагрівайте небезпечну знахідку.
✅не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмета доки не прибули фахівці.
✅категорично забороняється самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні предмети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці.
З метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення підозрілого предмету схожого на вибухонебезпечний пристрій, ДСНС України спільно з Координатором проєктів ОБСЄ в Україні розробило пам’ятку “Порядок дій населення у разі виявлення підозрілого предмету”. Ознайомитися з «Пам’яткою» можна за посиланням:https://cutt.ly/UZkTLAF
Також ДСНС України нагадує правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру: https://cutt.ly/NZkvtsZ

Подобається це:

%d блогерам подобається це: