Cемінар для роботодавців Холодногірського району

В рамках двомісячника з укладання колективних договорів, який щорічно проводиться в лютому-березні, Управлінням соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради 22 лютого 2023 року проведено семінар для роботодавців за тематикою: «Основні питання врегулювання питання врегулювання соціально-трудових відносин на підприємствах району».

Проведення двомісячника з укладання колективних договорів передбачає собою здійснення низки заходів, які проводяться сторонами соціального діалогу, зокрема шляхом аналізу стану укладання та виконання колективних договорів, надання методичної та консультаційної допомоги соціальним партнерам.

Нажаль, у зв’язку з введенням на території України військового стану спостерігається стійка тенденція як до зменшення кількості зареєстрованих колективних договорів, так і до кількості працівників, трудові відносини яких врегульовані колективними договорами.

Станом на 01.02.2023 кількість діючих колективних договорів на підприємствах, установах та організаціях району  складає 508 одиниць.

У зв’язку з введенням на території України військового стану та запровадженням на території України заходів для попередження поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 семінар проведено у форматі ZOOM конференції.

Для участі у семінарі були запрошені керівники та представники суб’єктів господарювання району, голови первинних профспілкових організацій та спеціалісти відповідальні за питання соціально-трудових відносин та охорони праці на підприємствах.

Під час семінару розглянуті новини законодавства, що регулюють сферу праці, актуальні питання врегулювання соціально-трудових відносин та охорони праці, порядок повідомної реєстрації колективного договору, розповсюджено матеріали та пам’ятки та надано вичерпні відповіді на питання учасників семінару.

Також в ході семінару зазначено, що на сьогоднішній день пріоритетними завданнями у сфері соціально-трудових відносин є: подолання негативних наслідків тіньової зайнятості, підвищення рівня заробітної плати, вжиття всіх можливих заходів щодо недопущення заборгованості з виплати заробітної плати, забезпечення безпечних умов праці на виробництві.

Подобається це:

%d блогерам подобається це: