• Головна
  • Актуально
  • Стан виробничого травматизму та професійних захворювань по м.Харкову

Стан виробничого травматизму та професійних захворювань по м.Харкову

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення. Сотні підприємств у місті Харкові продовжують функціонувати, попри додаткові щоденні ризики та випробування. Організувати охорону праці в умовах воєнного стану було надскладним завданням. 

З першого дня війни фахівцями з питань охорони праці Управління з соціальних питань надається професійна підтримка та консультування спеціалістів з охорони праці підприємств, організацій та установ міста Харкова.

В період воєнного стану внесено низку законодавчих змін у сфері охорони праці, які спрямовані на спрощення, врегулювання та удосконалення процедури розслідування нещасних випадків на період дії воєнного стану в Україні.

Протягом 14 місяців війни на підприємствах міста сталося 112 випадків виробничого характеру (в тому числі 34 випадки, пов’язані з бойовими діями), з них – 11 смертельних випадків (в тому числі 6 смертельних випадків, які пов’язані з бойовими діями). 

На підприємствах міста Харкова протягом 14 місяців війни зареєстровано 8 випадків професійних захворювань, а саме: 

  • Немишлянський район (АТ «Українські енергетичні машини») – 5 випадків;
  • Новобаварський район (АТ «Світло шахтаря») – 2 випадки;
  • Слобідський район (ДП «Завод імені В.О. Малишева») – 1 випадок.

Наведена інформація свідчить про низький рівень виявлення (під час періодичних медичних оглядів) на ранніх стадіях змін в організмі працівників впливу шкідливих виробничих факторів, таких як: пил, шум, вібрація, хімічні речовини, важкість праці.

Питання охорони праці на підприємствах, установах та організаціях всіх форм власності міста Харкова знаходяться на постійному контролі фахівців Управління. Проводиться щоквартальний моніторинг дотримання посадовими особами та працівниками підприємств вимог нормативно-правових актів з охорони праці, надаються консультації з найактуальніших питань у сфері охорони праці. 

Подобається це:

%d блогерам подобається це: